Lielas jaudas autonomas sistēmas

1. Saules paneļi 2. Tīkla invertors 3. Elektroenerģijas skaitītājs 4. Dīzeļģenerators 5. SMA SunnyIsland akumulatoru invertors 6. Akumulatori 7. Tīkla invertors (opcija) 8. Vēja ģenerators (opcija)

Vietās, kur elektrotīkls ir nestabils vai nav pieejams, bieži tiek izmantots dīzeļģenerators. Dīzeļģeneratora darbināšana ikdienā ir dārga, bet ja to apvienoto ar saules baterijām, izmaksas var samazināt līdz 70%.

Atkarībā no atrašanās vietas iespējams savstarpēji apvienot dažādus enerģijas avotus, piemēram, sauli, vēju vai pat ūdeni, veidojot kombinētu un vienotu elektrosistēmu. Šāda elektrostacija var apgādāt ar elektrību visas mājsaimniecībai nepieciešamās elektroierīces.

SMA SunnyIsland akumulatoru invertors

Lai saules bateriju sistēmu varētu apvienot ar dīzeļģeneratoru ir nepieciešams uzstādīt autonomas sistēmas off-grid invertoru, kā piemēram, SMA SunnyIsland.

Sistēmas darbības princips ir vienkāršs –  dienas laikā saules paneļu saražotā elektrība automātiski tiek novadīta uz tajā brīdī ieslēgtajām elektroierīcēm, kā arī uz akumulatoru lādēšanu. Ja akumulatori ir pilni un saules enerģija ir lielāka par tā brīža mājas elektropatēriņu, tad SMA SunnyIsland invertors dod komandu saules bateriju tīkla invertoriem samazināt saules enerģijas jaudu. Apmākušajās vai lietainās dienās, kā arī vakaros un naktī elektrība tiek ņemta no akumulatoriem. Brīdī kad akumulatoru izlādes statuss sasniedz kritisko robežu, SunnyIsland invertors automātiski piestartē dīzeļģeneratoru. Dīzeļģenerators uzsāk akumulatoru lādēšanu un atslēdzas līdz noteiktai uzlādes robežai.

Maksimālā jauda ko var nodrošināt ar SMA SunnyIsland ir 300kW.

 

Ciematu elektrifikācijas risinājums

Atšķirībā no mājsaimniecībām paredzētajām autonomajām saules bateriju sistēmām, lai nodrošinātu ar elektrību vairākas ēkas vai veselu ciematu, tiek veidota centralizēta elektroenerģijas ražotne ar vienotu akumulatoru sistēmu un dīzeļģeneratoru kā papildus enerģijas avotu. Uz ēku jumtiem tiek uzstādītas saules baterijas ar tīkla invertoriem, kuri pieslēgti kopējā centralizētajā elektrotīklā. Šāda sistēma var apgādāt ar elektroenerģiju visas mājsaimniecībām paredzētās elektroierīces, elektriskos instrumentus vai pat elektromotorus ar paaugstinātu starta jaudu.

 

 

VIDEO: SMA SunnyIsland ciematu elektrifikācijas risinājums

[iframe_loader width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/GDDQvbp2rME” frameborder=”0″ allowfullscreen>]

 

Papildus informācija SMA mājaslapā.

 

SINERGO projekts Grieķijā

Autonoma 30kW saules elektrostacija ar LG saules paneļiem, 2* SMA Tripower 15000TL tīkla invertoriem, 3* SMA SunnyIsland 8.0H off-grid invertoriem ar kopējo patērētāju jaudu 24kW un 24gab Hoppecke OPzV solar akumulatoriem ar ietilpību 60kWh.

Sistēmas darbību varat vērot tiešsaistē šeit.

Ja ir jautājumi, rakstiet! Mēs atbildēsim.

  Jautājums

  Lūdzu atzvaniet man

  pēc iespējas ātrākvēlāk

  Ieteicamais laiks

  Kā Jūs par mums uzzinājāt? *

  * Vēlos pieraksties Sinergo jaunumiem!