Elektrotīklam pieslēgtas saules bateriju sistēmas

1. Saules paneļi 2. Tīkla invertors 3. Mājas sadales kārba 4.Elektroenerģijas skaitītājs 5. Pievienojums elektrotīklam 6. Elektroierīces 7. Sistēmas monitorings

 

Tīkla sistēmas ir paredzētas pieslēgšanai kopējā elektrotīklā un saražoto elektroenerģiju izmantot galvenokārt pašpatēriņam, lai samazinātu ikmēneša rēķinus par elektrību līdz minimumam.

Sistēma sastāv no saules paneļiem un tīkla invertora. Akumulatori šajā sistēmā netiek izmantoti. Darbības princips ir vienkāršs – saražotā elektrība, pirmkārt, plūst uz tajā brīdī ieslēgtajām elektroierīcēm, un tikai pēc tam elektroenerģijas pārpalikums, ja tāds rodas, tiek novadīts elektrotīklā. Ja nepieciešams vairāk elektroenerģijas nekā saules baterijas spēj saražot, tad papildus enerģija tiek iepirkta no elektrotīkla.

Šis risinājums ir ideāls mājsaimniecībām un uzņēmumiem, kas vēlas samazināt ikmēneša izdevumus par elektrību un kam dienas gaišajā laikā ir liels elektroenerģijas patēriņš, šādā veidā samazinot no tīkla iepirkto elektroenerģijas apjomu līdz minimumam.

Elektrotīkla avārijas gadījumā tīkla invertors automātiski atslēdzas un elektroenerģija netiek ražota. Lai tomēr bez elektrības nepaliktu, ir nepieciešams uzstādīt  UPS elektrorezerves sistēmu.

Cik jaudīga elektrostacija man ir nepieciešama?

Pašreiz, saules bateriju uzstādīšana jāplāno tā, lai saražoto enerģiju būtu iespējams pēc iespējas vairāk novirzīt pašpatēriņam un mazāk – Latvenergo tīklam.

Juridiskām personām ir iespēja pasūtīt AS “Sadales tīkli” atskaiti par uzņēmuma “iksstundu patēriņu datiem”, kas sniedz detalizētu informāciju par patērēto elektroenerģiju pa stundām pēdējos 12 mēnešos. Ņemot vērā šos datus, mēs precīzi varam aprēķināt, cik liela saules elektrostacija Jums ir nepieciešama, lai visa saražotā enerģija tiktu izmantota pašpatēriņam.

Lai aprēķinātu nepieciešamo saules bateriju jaudu mājsaimniecībai, Jums ir jāzin vidējais elektroenerģijas patēriņš vasaras mēnešos. Ja ,piemēram, vidējais elektroenerģijas patēriņš vasarā ir 500kWh mēnesī, tad ņemot vērā to, ka 1kW sistēma vasarā saražo ap 130kWh, jums ir nepieciešama 3,8kW  (500/130=3,8) liela saules elektrostacija.

Cik daudz vietas aizņem un cik daudz enerģijas saražo 1kW līdz 17kW lielas saules bateriju sistēmas?

Mājsaimniecībām vispiemērotākās ir 3-5kW jaudas saules baterijas, turklāt uzņēmumiem ar lielāku elektroenerģijas patēriņu dienas laikā, piemērotākas ir virs 10kW lielas elektrostacijas.

Piemēram, 3kW sistēma sastāv no 12 saules paneļiem ar kopējo platību 20,2kvm. Ja paneļus izvietosiet trīs rindās vertikāli, tad tie aizņems 4m platumā * 5m augstumā. Šāda sistēma gadā saražos 2900kWh, bet, piemēram, jūnijā – ap 400kWh, kas ir pietiekami lai nodrošinātu ar elektroenerģiju nelielu ģimenes māju.

 

Tīkla sistēmas piedāvājam komplektēt ar SolarEdge, SMA vai Kostal invertoriem.

 

Mūsu realizētos projektus varat apskatīt Sinergo Facebook lapā